AVUSTRALYA HAKKINDA

Yararlı Linkler


Vize ve göçmenlik Bilgi
http://www.turkey.embassy.gov.au
http://www.immi.gov.au/


Avustralya Turizm Bilgileri

www.australia.com

Avustralya ile ilgili Radyo, Televizyon, Haberler, Kültür,
kısacası her şeyi bulabilabileceğiniz bir adres
www.abc.net.au

 

Öğrenciler için lazım olabilecek, konaklama, is ve tatilde kullanılabilecek kelimelerle ilgili bir link
www.thewordaustralia.com.au

 

Konaklama
www.domain.com.au

 

Göçmenlik
www.immigraiton.sa.gov.au

 

Genel
www.southaustralia.biz

 

İkinci El Arabalar
www.drive.com.au

 

Avustralya Devlet Yönetimi
www.directory.gov.au

 

İş, Kariyer Planlama
www.jobsearch.gov.au
www.careerone.com.au
www.mycareer.com.au
www.seek.com.au
www.myfuture.edu.au

 

Öğrenciler için faydalı linkler
www.thegoodguides.com.au

 

Diğer
www.police.nsw.gov.au
www.asnsw.health.nsw.gov.au
www.aei.gov.au


Anlamı Latincede güneyden, güneye ait olan anlamına gelen Australis kelimesinden türeyen Avustralya, güney yarım kürede yer alan en büyük ülkelerden biridir. Hint ve Büyük Okyanusu arasında uzanan ve tüm bir kıtayı kaplayan tek ülkedir. Başkenti Canberra, en büyük şehri Sydney’dir.

Avustralya tüm bir kıtayı kaplayan tek ülkedir. Deniz komşuları Endonezya, Doğu Timor, Papua Yeni Gine, Solomon Adaları, Vanuatu, Yeni Kaledonya ve Yeni Zelanda’dır.

 

 


Benzersiz yaban hayatı, bitkileri, manzarası ile büyük ve yavaş bir jeolojik sürecin eseri doğasıyla Avustralya, başka hiçbir yere benzemeyen bir karadır. Avustralya’daki canlı türlerinin sayısının bir milyondan fazla olduğu tahmin edilmektedir ve bunların çoğu sadece Avustralya’ya mahsus türlerdir. Avustralya’ya özgü 60'in üstünde farklı kanguru türü vardır. Koalaları milli parklarda ve güney sahili boyunca uzanan ormanlarda görmek mümkünken, vahşi yaşam korunakları, ziyaretçilerin bu canlıları yakından gözlemlemesini sağlamakta ve bazı hayvanat bahçeleri de ziyaretçilerin tesislere girmesine bile izin vermektedir.

 

 

 


Avustralya modern anlamda yeni bir ülke olmasına rağmen, 50.000 yıldır dünyanın en eski yaşam kültürünü koruyan yerli bir halka sahiptir. Avustralya Devleti “çok kültürlülüğünü” resmi bir politika ile benimsemiştir.. Nüfusu oldukça farklı etnik kökenlerden ve tam 200 ayrı ülkeden gelen insanlardan oluşan Avustralya, son yılların yaşam standartlarının en yüksek olduğu devletdi

Güneydoğu Asya'dan kara bağlantıları veya kısa mesafeli suları geçerek, adaya yerleşen Avustralya yerlisi Aborijin'lerin ataları, ilk Avustralyalılardır. Yerleşimlerinin 42.000 ila 48.000 yıl öncesinde ortaya çıktığı tahmin edilmektedir.

ŞEHİRLER